KRAKÓW W KROPLÓWCE

"Kraków w kroplówce" to nazwa reportażu jaki zgłosiłam na konkurs fotograficzny "Jeden dzień z życia miasta". Konkurs miał miejsce w kwietniu 2009 roku i organizowany był przez Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. Zdjęcia konkursowe można było robić tylko i wyłącznie konkretnego dnia, a w celu potwierdzenia daty należało zakupić Gazetę ™Wyborczą i sfotografować jej pierwszą stronę. To zdjęcie rozpoczynało dzień reportażowy. Tak się nieszczęśliwie złożyło, że tego dnia moje dziecko było w szpitalu. Prawdę powiedziawszy byłyśmy tam już od kilku tygodni, a ponieważ jej stan był stabilny zdecydowałam się na sfotografowanie tego dnia w jednym z krakowskich szpitali.

Nie powiem, że to zadanie było proste, ponieważ tak naprawdę były to moje pierwsze kroki z fotografią. Poza tym, zdjęcia konkursowe nie mogły być w żaden sposób modyfikowane. Na koniec dnia, w miejscu przyjmowania zgłoszeń na konkurs, zgrywane były (z dostarczonej karty) czyste pliki.

Nie muszę chyba mówić jak wielką niespodzianką, a zarazem radością była dla mnie informacja o wygranej. Może z perspektywy czasu nie jest to szczyt moich możliwości fotograficznych, ale ze szczególnym sentymentem podchodzę do tego reportażu.

W konkursie zajęłam III miejsce. Wręczenie nagród odbyło się przez Prezydenta Miasta Jacka Majchrowskiego w Urzędzie Miasta Krakowa. Ostatnie trzy zdjęcia pochodzą właśnie z tego wydarzenia. Z reguły zdjęcia reportażowe bardziej oddają emocje jako czarno-białe, ale z racji na fakt, że zdjęcia robiłam w kolorze i nie mogłam ich już później przerobić na czarno białe, prezentuję je w ich oryginalnej formie.